XV KONKURS NA NAJLEPSZEGO STUDENTA STOMATOLOGII 2022/2023

21 października 2023 o 9.30 odbył się Konkurs na Najlepszego Studenta Stomatologii roku 2021/2022 we Wrocławiu w Centrum Symulacji Medycznej w dniu 16 października. Udział wzięli laureaci finałów etapu uczelnianego z dziewięciu uczelni. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali identyczne zestawy konkursowe wraz z modelem szkoleniowym.

Zwyciężyła Marta Sielatycka z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Podczas finału studenci mieli wykonać pracę protetyczną, tymczasową, odbudowującą brakujące oba zęby przedtrzonowe, górne, do założenia po zabiegu implantacji.

Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu podparcia. Zadanie musiało spełniać kilka wymogów:

  1. Utrzymać most na okres gojenia, ok 6 miesięcy,
  2. Praca musiała być łatwo usuwalna po okresie gojenia
  3. Praca powinna też być zdejmowalna z modelu,
  4. Odcinek dodziąsłowy powinien być odciążony i uwzględniać proces gojenia,
  5. Powierzchnia zgryzowa powinna mieć zmniejszony kształt i nie przylegać dokładnie do zgryzu, dla uniknięcia przeciążenia zębów w okolicy zabiegu i uniknięcia odcementowania się mostu podczas gojenia. 

Wszystkie wymogi spełniła praca Pani Marty Sielatyckiej. Jeszcze raz gratulujemy!

Laureaci I etapu Konkursu na Najlepszego Studenta Stomatologii edycja XV: Bartosz Trawiński z Lublina, Justyna Faruga z Zabrza, Karolina Banaszek z Gdańska, Julia Karaśz Białegostoku, Ewa Balicka z Szczecina, Magdalena Górecka z Krakowa, Marta Sielatycka z Łodzi, Dagmara Giebel z Wrocławia, Patrycja Malicka z Poznania, Małgorzata Nowagiel z Warszaw

XV KONKURS NA NAJLEPSZEGO STUDENTA STOMATOLOGII 2022/2023
XV KONKURS NA NAJLEPSZEGO STUDENTA STOMATOLOGII 2022/2023